Sted og tid: Torsdag 28. April, Radisson Blu Hotel, Gardermoen, 09.30-15.00.

Kontakt: Charlotte Björk Ingul: charlotte.b.ingul@ntnu.no, eller Mari Dyrset på epost mari.dyrset@ntnu.no.

Program

09.30-10.00: Registrering og kaffe

10.00.10.05: Velkommen og introduksjon av UNIKARD v/ Ole Sejersted, leder fagrådet UNIKARD

10.05-10.15: UNIKARD og visjoner v/Charlotte Björk Ingul, forskningskoordinator UNIKARD

10.15-10.30:  En thoraxkirurgs ståsted og potensiale for samarbeid om stordyrsmodeller innen UNIKARD, v/Truls Myrmel, Professor Universitetet i Tromsø

10.30-10.45   En klinisk kardiologs ståsted v/Eva Gerdts, Professor Universitetet i Bergen

10.45-11.00:  En eksperimentell kardiologs ståsted og potensial for samarbeid om laboratorieutstyr innen UNIKARD v/Kirsti Ytrehus, Professor Universitetet i Tromsø

11.00-11.15: En karkirurgs ståsted v/Jørgen Jørgensen, Professor Universitetet i Oslo

11.15-11.30: Hjertekarregisteret – status per i dag og videre planer, Marta Ebbing, leder Hjertekarregisteret

11.30-12.00: Pause

 

12.00-12.15: Center for heart failure research, hva kan UNIKARD lære v/Geir Christensen, Professor Universitetet i Oslo

12.15-12.30: Medical Imaging lab, hva kan UNIKARD lære v/Olav Haraldseth, Professor NTNU

12.30-12.45: Nasjonalforeningens syn på UNIKARD v/Cecilie Risøe, leder Nasjonalforeningen

12.45-13.00: Utfordringer ved kliniske multisenterstudier v/Kåre Bønaa, Professor NTNU

13.00-14.00: Lunsj

14.00-14.15: Genmodifiserte dyremodeller og om potensial for samarbeid innen UNIKARD v/Johannes Bjørnstad, Postdoc Universitetet i Oslo

14.15-14.30: Biobanker v/Kristian Hveem, Professor NTNU

14.30-14.45: Translasjonsforskning og om potensial for samarbeid innen UNIKARD v/Morten Høydal, Postdoc NTNU

14.45-15.00: Presentasjon av et potensielt UNIKARD prosjekt, Echocardiographic stratification of patients with acute coronary syndrome – the clinical study (Echo-str-acs II) v/Helge Skulstad, Overlege, Rikshospitalet, Universitetet i Oslo

Deltakere

 

Etternavn Fornavn epost
Attramdal Håvard havarda@ous-hf.no; havard.attramadal@rr-research.no
Bjørnstad Johannes Johannes.Bjornstad@oslo-universitetssykehus.no; j.l.bjornstad@medisin.uio.no
Bønaa Kaare H. kaare.harald.bonaa@ntnu.no
Christensen Geir Arve Geir.Arve.Christensen@oslo-universitetssykehus.no; geir.christensen@medisin.uio.no
Cramariuc Dana dana.cramariuc@helse-bergen.no
Davidsen Einar Skulstad einar.davidsen@helse-bergen.no
Dyrset Mari mari.dyrset@ntnu.no
Ebbing Marta marta.ebbing@fhi.no
Gerdts Eva eva.gerdts@med.uib.no
Haraldseth Olav olav.haraldseth@ntnu.no
How Ole-Jakob ole-jakob.how@uit.no
Hveem Kristian kristian.hveem@ntnu.no
Høydal Morten morten.hoydal@ntnu.no
Haaverstad Rune rhaavers@online.no
Ingul Charlotte Björk charlotte.b.ingul@ntnu.no
Jørgensen Jørgen j.j.jorgensen@medisin.uio.no
Laxdal Elin elax@landspitali.is
Mattsson Erney erney.mattsson@ntnu.no
Myrmel Truls truls.myrmel@uit.no
Remme Espen W. e.w.remme@medisin.uio.no
Risøe Cecilie cecris@ous-hf.no
Rognmo Øyvind oivind.rognmo@ntnu.no
Røsjø Helge helge.rosjo@medisin.uio.no
Sejersted Ole Mathias o.m.sejersted@medisin.uio.no
Skulstad Helge Helge.Skulstad@rikshospitalet.no
Stranden Einar einar.stranden@medisin.uio.no
Valen Guro guro.valen@medisin.uio.no
Vetrhus Morten morten.vetrhus@sus.no
Wahba Alexander alexander.wahba@ntnu.no
Ytrehus Kirsti kirsti.ytrehus@uit.no
Aasum Ellen ellen.aasum@uit.no

 

Del: Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone